Disain by Nightingale

Ööbiku loodud eestimaised kudumid – Disain by Nightingale

 

EestiTurul.ee platvormi järgmise liituja eestimaine ettevõte kannab nime Disain by Nightingale. Disain by Nightingale on loodud Marge Ööbiku poolt.

Marge tegeleb kudumisega, luues läbi selle erinevaid tooteid. Alustas ta T-särkide ja kampsunite kudumisega, aga leidis siis, et nende müümine on veidi keeruline ning soovis oma tootevalikut laiendada. “Mul tuli idee oma dekreeti minevale töökaaslasele beebitekk kududa, sealt edasi kinkisin ka oma treenerile sarnase teki ja kuna ma ei kannata niisama passida, siis panin käed tööle ja kudusin veel mõned tekid valmis ja hakkasin neid müüma,” räägib Marge. 

Covid pandeemia levik maailmas on pannud paljud inimesed tegelema käsitöö ja muude loominguliste tegevustega, nii ka Marge puhul. Eriolukorra ajal tekkis Margel idee lahti arutada enda kootud vana särk ja see siis uuesti kokku kududa. Hiljem tagasi tööle naastes sai Marge oma uue särgi kohta palju komplimente ning tulema hakkas ka tellimusi töökaaslaste poolt. Marge on kudunud juba pikemalt, kuid esialgu ei olnud tema eesmärgiks loodud asju müüa. Nähes aga oma toodete populaarsust ja kuuldes inimeste soovist endale ka tema loodud tooteid soetada, mõtleski Marge kätt proovida ettevõtluses. 

Kudumine on aga üsna aeganõudev tegevus, seda enam, et Marge teeb seda kõike oma põhitöö kõrvalt. Nii lähebki keskmiselt ühe beebiteki valmimisega 1-2 nädalat, olenevalt teki suurusest. “T-särgi koon umbes nädalaga valmis ja pikkade varrukatega kampsuniga läks küll veidi kauem, kuid mitte rohkem kui kaks nädalat. Ma ise arvan, et olen üsna kiire seetõttu, et kudumine on minu jaoks justkui sõltuvus – iga vaba hetk on mul vardad käes. Vahest võtan need isegi sõbrannale külla minnes kaasa,” naerab Marge. 

Lõnga valimisel ei pea Marge kõige olulisemaks seda, et lõng oleks justnimelt öko, vaid palju olulisemaks peab ta seda, et materjal oleks pehme ja naha vastu pannes tekitaks mõnusa tunde. “Ega mulle need kunstmaterjalid ausalt öeldes ei meeldi, kasutan alati siiski kvaliteetset lõnga,” kirjeldab ta. Seetõttu võib ka mõne lõpptoote hind kujuneda suuremaks kui Marge ise sooviks, sest kasutusel on kvaliteetne ja seega tihti ka oluliselt kallim lõng. 

Marge reklaamib oma tooteid peamiselt Facebook´i kaudu, kuid soovib turgu ja klientuuri suurendada, liitudes just eetõttu EestiTurul.ee platvormiga.

 

 

 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine