ANOLI Design

Mitmekülgne ettevõtja Ilona Bazarova – disainerküpsistest siidisallideni

EestiTurul.ee platvormil on rõõm tutvustada meiega liitunud uut mitmekülgset müüjat – Ilona Bazarovat. Ilona tutvustab end kui disaineri, dekoraatori ja kunstniku ning lisaks ka kahe lapse emana.

“Olen lapsest saati olnud loominguline, käinud kunstikoolis ja maalinud vabal ajal. Alates 2010. aastast alustasin siidile maalimisega, mida esialgu tegin vaid hobikorras,” pajatab Ilona. Aja jooksul on hobist saanud osa Ilona igapäevaelust.

2014. aastal lõi Ilona oma isikliku e-poe, mille kaudu on võimalik tellida pulmakutseid ja aksessuaare. E-poe valik on muljetavaldav – pakkuda on üle 500 erineva toote. Pulmamaailm on Ilonat kütkestanud juba pikemalt ja seetõttu on ta otsustanud luua selle olulise päeva tarbeks unikaalseid ja käsitsi tehtud erinevaid eestimaiseid tooteid.

2017. aastal tuli Ilona tootevalikusse lisa: ta hakkas tootma disainerküpsiseid. Disainerküpsiseid toodab ta Sweetart nime all. Kõik küpsised on unikaalsed ja küpsistele võib lisada kõiksugu pilte, alustades ettevõtte logost ning lõpetades kasvõi lapse lemmikmultikategelase pildiga.

2021. aastal otsustas Ilona luua eraldi firma oma käsitöö siidisallidele – brändi nimeks sai ANOLI Design. Ilona on väga viljakas käsitöömeister ja viimase kolme kuu jooksul on ta loonud juba üle 130 uue mudeli. Ilona soov on, et inimesed tema ümber oleksid rõõmsad ja naerataksid – just läbi oma rõõmsate ja kirevate toodete loodab ta rõõmu enda ümber jagada. Ilona loodud sallid on kõik erakordsed ja ainulaadsed. Samuti kasutab ta oma töös ainult naturaalsiidi, muutes oma eestimaised käsitöötooted nii ka ökoloogiliseks ja loodussõbralikuks.

Ilona loob kõik oma projektid ise, kuid suureks toeks tema elus on ka abikaasa. Kuna tööpäevad võivad tihti venida pea 12-tunnisteks, on toetuse olemasolu väga oluline. “Tegelikult ei meeldi mulle oma tööd isegi tööks kutsuda. Kõik, mida ma teen, on lihtsalt minu elu ja minu igapäev. Ma naudin loovust ning see on osa minust!” nendib Ilona.

Eestimaised käsitöötooted, mida Ilona loob, on ainulaadsed juba seetõttu, et nad ei ole konveiertooted, vaid on loodud hoole ja armastusega. Iga toode on ainulaadne ning tehtud käsitööna. Ilona ei poolda hulgitarbimist ning tahab suunata inimesi erinema hallist massist. Iga inimene on indiviid ning peaks rõhutama oma unikaalsust. Ilona tooted aitavad sellele kindlasti kaasa!

 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine