Jane Vettik

Uhked käsitöökaardid Viljandimaalt

 

EestiTurul.ee platvormiga on liitunud kolme lapse ema Viljandimaalt, kes teeb käsitöökaarte. Meisterdamise soov tuli sellest, et ta soovis sugulastele-tuttavatele kinkida midagi teistsugust, midagi sellist, mida poest ei leia. Hobideks on nii fotograafia, käsitöö(kaardid), aiandus, ravimtaimede korjamine ja kuivatamine kui ka teesegude valmistamine, seega on maal elades alati piisavalt tegevust.

Jane ütleb, et ikka peab millegi poolest teistest eristuma. Kaardi kaunistamiseks kasutab ta tihti geomeetrilisi kujundeid ning need kavandab ja lõikab ta välja ise. “Kui olen saanud kingiks mõne huvitava mustriga kinkekoti, siis seda paberit on kaardi tegemisel väga hea ära kasutada. Ka käsitööpaberite puhul kasutan ka väikesed tükid ära, vahel saab neist väga huvitavaid detaile, mis teevad kaardi põnevamaks,” märgib Jane ära.

Kaardi tegemiseks üldiselt üle tunni aja ei kulu, kuid nagu Jane ütleb, siis kaardi tegemine algab tegelikult mõttest peas. Kaarte teeb Jane alati üksinda: “See on minu tegevus ja see rahustab mind väga. Mõnus muusika taustaks ja nii hea on tegeleda sellise asjaga.” 

Küsides, mille poolest on tema tooted paremad tööstuslikest toodetest, vastab Jane: “Sellepärast, et see on käsitöö ja tekitab kindlasti hea emotsiooni, eriti kui on tellitud kaart ja see sobib kokku saaja tegevuse ja iseloomuga ning iga kaart on ainulaadne, teist samasugust ei ole.”

Laatadel ta oma kaarte müünud ei ole, küll aga käest-kätte. Nõudluse kohta ütleb ta, et nõudlus on selline ühtlane, sest tellivad tavaliselt just need, kes on ennegi tellinud. Nõudluse suurenemine sõltub sellest kuidas ennast uutele klientidele nähtavaks teha. “Uued soovijad on ikka teretulnud,” ütleb Jane lõpetuseks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine