KadE pusled

Imearmsad naturaalsed pusled lastele

 

Tutvustame oma lehel nüüd Karinit ja Edvit, kes on KadE pusle loojad. Nad on kaks noort ema, kes elavad samas külas, loodusele lähemal, veidi väljas toimekast Tallinnast. Idee sündis eelmise aasta novembris, kui ühel päikeselisel sügispäeval mänguväljakul pöördus Edvi Karini poole lausega: “Kuule, sa oskad joonistada! Äkki on sul aega mulle mõned loomad joonistada, nagu jänku jne?” Jänkud viisid põtradeni, põdrad marjadeni, marjad puulehtedeni jne. Sellest sai kõik alguse! Tänaseks on koos loodud pea kümme erinevat puslet ning neid tuleb üha juurde. Karini ja Edvi nimedest inspireerituna pandi nimeks KadE pusled. Edvi on aktiivne väikeettevõtja seitsme ametiga. Karin tegutseb klassikalise muusika valdkonnas, kuid on suunda muutmas laste ja noorte poole. Kogu protsessis ongi nad olnud ainult kahekesi.

Emadena peavad nad väga oluliseks naturaalsust ja materjalipuhtust. Leidlikud naised kasutavad oma pusledes kasevineeri, mis on lapsele ohutu ja annab lapsele ka ausa tundeaistingu. Pusled on värvi- ja kemikaalivabad ning pakendatud jätkusuutlikku pakendisse. Pusled omavad ka CE-märgistust. Karini ja Edvi jaoks on oluline pakkuda lapsele hoolivat, armastavat ja arendavat keskkonda. Seda ka mänguasjade näol, jättes ruumi lapse oma fantaasiale.

Naised räägivad, et see võttis neil mitu kuud, mis on suhteliselt pikk aeg. “Oma aja võtsid sobiliku materjali leidmine ning mitmed katsetused nii toote kui pakendi disainis ja ohutuses. Lõpuks loksus ise kõik paika. Hetkel jääme ainult puslede juurde, uusi tuleb aina juurde,” räägib üks eestvedajatest, Edvi.

Olukord ühiskonnas on suunanud naisi virtuaalsetele väljunditele, nõudlus kasvab ja sihid on silme ees. “Hetkel veel poodidest meie tooteid osta ei saa, kuid läbirääkimised käivad. Meil on plaan veel lähiriikidesse müüa. Praegu tegeleme tõlkimisega, Soome, Läti, Taani jne turgudele,” on noored naised õhinas.

 

 

 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine