Keerdus OÜ

Keerdus OÜ – õppevahendid, Montessori pedagoogika, arendavad mänguasjad & käsitöötarbed


Meiega liitus Maarja, kes on loonud firma Keerdus OÜ, mis pakub arendavaid mänguasju lastele jpm. Kõigest täpsemalt jutustab Maarja nüüd ise: 

“Olen Maarja ja alustasin oma ettevõttega 2013. aastal, kui tegelesin otsemüügiga. Aastast 2016 alustasin iseseisvat toimetamist ja otsisin oma asja. Alustasin riidekaubaga, kuna ise suurt kasvu, saigi nendega alustatud. Mida rohkem sai välismaal kaupade järel käidud, tekkis järjest rohkem uusi kontakte ja klientide soove. Nii jõudsin arendavate mänguasjadeni. Hakkasin otsima, kust saaks midagi põnevat, teistsugust, arendavat, mitte tavalist odavat plastmassist asja. Sealt edasi tulid valikusse ka huvitavad õppevahendid. 


2019. aasta lõpus leidsin sakslaste LOGICO kontaktid ja alustasin nendega koostööd. Tooted olid varasemalt Eesti turul olemas ja teadsin, et nendele oleks meie turul endiselt soovi. 2020. aastal saigi see ette võetud. Sellest sai esimene minu oma välja antud toode teiste õppevahendite ja arendavate mänguasjade kõrval. Pööran just tähelepanu kvaliteedile ja uutele põnevatele asjadele, mis tooks lapsed nutiseadmetest välja, aitaks lapsevanematel ja õpetajatel õpetamist või tunde põnevamaks teha. Samuti pööran tähelepanu ka Montessori õppesuunale. Ja tulevikus on plaanis veel oma liini tooteid välja anda: õppekaarte ja -vahendeid. Erinevaid soove on juba õpetajatelt tulnud, mida vaja oleks. Hetkel valikus peale LOGICO ka näiteks Goki, PlusPlus, PlayMais, Bino mängud, puzzled, modelleerimisvahendid ja muid käsitöötarvikuid. Ka täiskasvanutele ja professionaalsetele käsitöölistele (nt scrapbookingu või dekupaa
ži tegijatele tooteid).

Kui nüüd LOGICO võtta, siis unikaalseks teeb juba see, et toode ise on kogu maailmas ainulaadne ja litsenseeritud toode. Eestis olen mina litsentsi omanik. Ajapikku plaan ka ühe Leedu väikefirmaga koostöös hariduslikke puslesid välja anda. Siis tuleks karbid Eestist ja olen uurinud firmasid, kes toodavad neid samuti taaskasutusmaterjalidest. Pakendit on vaja, aga samas võiks see olla võimalusel loodussõbralik. Mis võibolla teeb minu, kui ettevõtte, unikaalseks, on personaalsem lähenemine. Eelistan klientidega suhelda, leida vajaduse, põhjuse, mis võiks just neile meeldida, sobida, just neil vaja olla. Muidugi on ka arenev e-pood, aga see on nii tuim… Puudub suhtlus klientidega. Eelmise aasta alguses, kui lockdown’id ja piirangud pihta hakkasid, hakkasin ise ka e-poele rohkem rõhku panema.

Aga suurem osa ostudest käib siiski rohkem läbi personaalse suhtlemise. Mul on kliente üle terve Eesti ja personaalne shoppamine võib käia ka läbi videode. Minult saavad ka riiklikud asutused (lasteaiad, koolid) tellida, sest väljastan neid uusi digiarveid, mis nüüd kohustuslikud neile on.

Ma olin ka Osoonis, ja just tänu taaskasutusele. Mitmed firmad, kelle tooteid müün (nt PlusPlus) on läinud täielikult rohelisele tootmisele. Toode ise on taaskasutusmaterjalidest või tootmine viidud roheenergiale. Samuti ise kasutan võimalikult palju taaskasutust. Kogu kontorimööbel on tänu SmartSwapile teisele ringile aidatud. Ka pakkematerjale otsin teiselt ringilt (pehmendused, mullikile jne), kauba saatmiseks kaste ei osta, vaid kasutan ära 99% need, millega ise kaubad saan.

Kui veel laatasid toimus, siis olin peaaegu iga nädalavahetus kuskil väljas. Aga pigem väiksemates kohtades, Tallinnast väljas (Tuula, Are, Rogosi jne). Ka väiksemate kohtade elanikud tahavad valikut ja põnevaid asju. Varasemalt sai toimetatud kodust. Eelmise aasta septembrist sai ka esimene kontor/showroom/ladu avatud Viimsis, kuhu saavad kliendid kohale tulla. Mis on küll praegu piirangute tõttu pausil, aga pick-up töötab ikka. Ise kasvasin Rakvere äärelinnas, kus oli rohkem tunne, et olin maal, kui linnas. Ja minu ajal olid lemmikmänguasjad pusled, Legod, ehitusklotsid ja muu selline. Või siis juba päris ise tehtud asjad: puuoksad, kivikesed ja muud sellised, mis nõudsid kujutlusvõimet. Eks see annab ka oma lisa, et leida põnevaid lahendusi tänapäeva mänguasja turule.

Ja nii ma siis siin toimetan vaikselt. Pidevalt uusi ja põnevaid asju otsides. Praegu paneb palju pidurit see, et ise välismaale niisama lihtsalt ei pääse. Sest tavaliselt käin ise välismaal ladudes otsimas uusi asju, uusi kontakte. Ja paljud laod on ka sellised, kes välja kaupa ei saada, peadki ise järgi käima. See aga tagab ka teistsuguse kaubavaliku teiste müüjate ees, kes ise ei käi välismaal.”

 

 

 

 

 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine