Kuum Karu

Unistad grillmeistriks saamisest? Sulle tulevad appi eestimaised käsitöö tandoorahjud!

Käsitööd on igat sorti – nii suuremat kui väiksemat. EestiTurul.ee platvormiga on liitunud ettevõte Kuum Karu, kelle eestimaise käsitöö võib vabalt liigitada suuremate hulka. Nimelt toodab Kuum Karu käsitööna valminud tandoorahjusid. 

Idee sellise spetsiaalse käsitööahju loomiseks tuli soovist iseendal sellist ahju omada. Nimelt hakkasid Kuum Karu loojad otsima võimalusi tandoorahju soetamiseks. Jõuti välja Venemaalt sissetoodava tandoorahjuni, mis aga krõbeda hinna tõttu ostmata jäi. Nii tekkis idee üks selline ahi hoopis ise kokku panna. Kuum Karu üks eestvedajatest, Janar, on pikalt töötanud keevitajana, ning selline väljakutse tundus talle huvitav. Et esimene loodud ahi oli valge ja meenutas kujult justkui karu, tuli idee oma firma nimetada Valgeks Karuks. See nimi oli aga juba ühe teise ettevõtja poolt võetud ja nii tuli mõelda uus nimi – selleks sai Kuum Karu. 

Kuum Karu ahjud on erilised just seetõttu, et on täielikult käsitöönavalminud. “Kivid ja segu on muidugi poest ostetud ja masinad teevad ära lõikamistöö, kuid kokkupanek ja krohvimine on kõik ise oma kätega tehtud. Tellijal on vabadus valida endale meeldiv värvitoon. Ka rauast osad ahjul on kõik ise sepistatud. Ahjudele ette liimitud maakivist välja lõigatud karukujud lõikan ka ise,” kirjeldab Janar. Erinevaid lisadetaile saab ahjule juurde lisada vastavalt soovile – näiteks on ühel müügis oleval lauaga ahjul kuumaaluseks kivist lõigatud Eesti kaart.

Kuum Karu tegemised ei jäta kedagi külmaks ning läbi sotsiaalmeedia jõudis Kuum Karuni ka Eesti grillmeister Enn Tobreluts, kellest on saanud ka ametlik edasimüüja. Tänu temale on Kuum Karu käinud ka suvel Pärnus toimunud GrillFestil, kust toodi koju 2020. aasta grilltoote tiitel ning lisaks veel eripreemia atraktiivseima grillimisaparaadi eest. Ühe boonusena toodi välja ka grilli kaal – 250 kg, mistõttu ei ole just eriti reaalne, et keegi selle hoovi pealt niisama minema viiks. 

Et Kuum Karu ettevõte toimiks, on terve pere oma käe külge pannud. Eestimaise ettevõtte eestvedajaks on Janar ise, kes teeb peamise töö, kuid sotsiaalmeedia ning turundamise osas tulevad appi ka teised pereliikmed. Nii ongi Kuum Karu justkui eestimaine pereettevõte, kus ühe pere töö tulemusena jõuavad erilised käsitööahjud soovijateni. 

Oma tooteid müüb ja reklaamib Kuum Karu peamiselt läbi Facebooki. Laatade ärajäämise tõttu on võimalusi enda toote müümiseks veidi vähemaks jäänud, kuid piirangute lõdvenedes tasub kindlasti minna ka Tallinnas asuvasse BBQ Entertainment esindusse, Saku 6. Seal saab ise käega katsuda ja oma silmaga näha kahte erinevat Kuum Karu ahju, nii suuremat kui väiksemat varianti.

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine