Meist

Projekt “Eesti Turul” on loodud aitamaks väiksemaid eestimaiseid eraettevõtjaid ja ka ERAISIKUID. Eesmärk on luua platvorm, kus saavad just eestimaised eraettevõtted  kui eraisikud koguneda ning oma tooteid ja teenuseid pakkuda. Meie soov on aidata väikestel kodumaistel tootjatel end edukamalt turundada, reklaamida oma unikaalseid tooteid ning aidata neil jõuda rohkemate klientideni. Seda eriti tänases COVID´i järgses maailmas, kus paljud ettevõtjad pidid uksed sulgema just näiteks turistide puudulikkuse tõttu.

Lühidalt:

  • klient leiab kiirelt eestimaise toodangu ühest kohast
  • kodumaine tootja jõuab suurema klientuurini 

Idee autorid

Kaasasutaja Evgeniya Slinko

Kogenud spetsialist IT valdkonnas, juba üle 10 aasta tegutseb startup projektides. Ta on suur entusiast inimeste elukvaliteedi osas, mis aitab tõsta inimeste teadlikkust tarbimises ja natukene päästa meie planeeti.

Kaasasutaja Ksenia Käse

Ehitusinsener, üle 10 aastat ehitusvaldkonnas. Viimastel aastal osaleb erinevate startupide turundamisest ja arendamises. Talle väga meeldib süstematiseerida ja “häälestada” suuri projekte ning samuti aitab inimestel paremini sõbraks saada uute tehnoloogiatega. Ksenia on samuti teadliku tarbimise ja elukvaliteedi tõstmise fänn.

Vabatahtlik-Aktivist Maria

Maria on õppinud kolm aastat turismi ja pikemalt ka sel alal töötanud. Kuna hetkel on töö kõrvalt aega tegeleda ka millegi muuga, siis uuris ta, millega võiks oma aega veel sisustada. Maria kuulis meie projektist sotsiaalmeedias ja vaatamata mitmetele probleemidele, mis iga uue projekti alguses ette võib tulla, soovis ta ikkagi kaasa lüüa ja koos lahedat projekti teha. Maria on väga sõbralik ja südamlik inimene, kes suure hoolivuse ja armastusega aitab müüjatel tooteid üles panna ja nõustab neid. Samamoodi ta on meil väikestviisi ajakirjanik, sest teeb lühiintervjuusid meie lehel registreerunud müüjatega. ?

Kuidas projekt “Eesti Turul” toimib?

Projekti “Eesti Turul” tehakse ainult oma jõududega, vabast ajast ja ilma investoriteta. Meie põhieesmärgiks on väikeste sammudega mõjutada inimeste tarbimist, alustades meie enda armsast kodumaast. Loodame, et kui üks inimene valib teadlikult eestimaise toote, siis äkki teeb seda ka tema sõber ja omakorda tema sõber jne.

 

Kuidas erinevad “Eesti Turul” müüdavad tooted teistest toodetest?

Me valime enda poodi ettevõtjad, kes teevad oma asja südamega. Eestimaised tooted, mis on valmistatud väikestes kogustes, sealjuures ka suure armastuse ja pühendumusega. Kui tooteid valmistatakse kodustes tingimustes, siis need on juba nagu niiöelda pereliikmed, ja nii sünnivadki “vanaema kootud sokid” või  hoopis “vanaema pelmeenid”.

Teiseks, kodustes tingimustes valmistatud tooted on puhtamad. Uuringute järgi armastavad ja eelistavad eestlased kodumaist toodangut, pidades seda puhtamaks, kvaliteetsemaks ja maitsvamaks.

Iga klient võib soovi korral osta PAKENDIVABALT!!! Kuna üheks meie eesmärkidest on muuta müük ka personaalsemaks, siis kõiges on võimalik müüjal ning ostjal omavahel kokku leppida.

Üheks oluliseks punktiks on veel ka niiöelda kodukootud toodete populaarsemaks muutmine. Läbi selle võib ka näiteks maal elav vanaema tunda ennast kasuliku ja vajalikuna, müües oma tooteid. On väga palju inimesi, kes sooviksid leida niiöelda vanaema armastusega tehtud kotlette või vanaema kootud sokke kuid ei tea, kuidas ning kust selliseid tooteid leida.