ScottEst

Mitmekülgne ettevõtja, kes toob Šotimaa eestlastele koju kätte – Eike Urke

Meil on rõõm tutvustada järgmist EestiTurul.ee platvormil osalevat müüjat! Saame tuttavaks eestimaise ettevõtte ScottEst´i ja selle omaniku Eike Urkega.

ScottEst on eestimaine firma, mis loob Šotimaal valminud ehtsast Eesti rahvustartani kangast erinevaid tooteid lipsudest seinakelladeni. Jaa, ka kilti saab neilt tellida! (Vaata pilti!) Tartan on ruudumuster kus eri värvi kangakiudude põimimisel tekkinud ruudud moodustavad teatud vahemaa tagant korduva mustri. Šotlased kinkisid Eestile meie oma rahvustartani 2005. aastal tänu Iain Lawsoni eestvedamisele. 

Eike nakatus Šoti-pisikuga Šotimaal esmakordselt nädalavahetust veetes. “Kõik oli nii lummav, kuid esialgu nakatusin šoti tantsu pisikuga ning sealt edasi järgnes juba armumine ka kõigesse muusse, mida Šotimaa pakub” jutustab Eike. Oma uue huvi valguses tutvus Eike ka teiste sarnaste huvidega inimestega ja nii alustati koos aastal 2005 igakuiste šoti tantsuõhtutega ja õige pea loodi ka šoti tantsurühm. 2017. aastal otsustati alustada ettevõtlusega, sidudes sellegi just nimelt šoti teemaga – sündis OÜ ScottEst. 

ScottEst teeb ka tellimustöid. Kogu protsess on kliendile tehtud võimalikult lihtsaks – ei pea kohale tulema, piisab kui saata pilt/joonis mõõtudega ning ScottEst asub tööle. Nii saab soetada ainulaadse Eesti rahvustartanist toote täiesti kontaktivabalt. 

Lisaks aitab ScottEst ka riiete parandamisega – kui kliendil on ehk mõni moel või teisel väärtuslik riideese, millel esineb kulumismärke, kuid mida ei raatsita ära visata, siis saab seda tartaniga paigata ning  omanäolisemaks muuta. “Soosime uuskasutust. Vana ära viskamise asemel on mõistlik seda hoopis parandada ning sellele uus elu anda. Kõik kangast valmistatu on käsitöö ja annab leiba kohalikule tööjõule” selgitab Eike. 

ScottEst’i ampluaa on laiaulatuslik. Lisaks ülalmainitule pakub ScottEst ka väga kaunist ning meeleolukat šoti rahvuslauliku Robert Burnsi laulude plaati – kus laulavad Ilona Aasvere ja Marko Matvere, mille seaded tegid ning sisse mängisid Tiit Kikas ja Peeter Rebane. 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine