Käsitöö Lauakaunistused

Unikaalsed ja ainulaadsed pärjad ning lauakaunistused

 

EestiTurul.ee platvormiga on liitunud Tiina-Mireille, kelle hobist on kasvanud välja tema päris enda eestimaine ettevõte Käsitöö Jõulupärjad Ja Lauakaunistused. Tiina-Mireille on pühendunud jõulupärgade ja lauakaunistuste loomisele. Saame tema tegemistega lähemalt tuttavaks!

Tiina-Mireille kirjeldab oma teekonna algust nii: “Minu tegemised said alguse 2020. aasta hilissügisel. Olen ennegi meisterdanud selliseid jõuluteemalisi kaunistusi, kasutades ehtsat materjali – kuuse-, männi- ja elupuuoksi ning käbisid. Küll aga selgus kiirelt, et need materjalid ei pea eriti pikalt vastu ja seega läksin üle kunstmaterjali kasutamisele”. Alguses tegi Tiina-Mireille pärgseadeid sõpradele ja tuttavatele kinkimiseks, kuid aja möödudes tekkis mõte proovida ka oma tooteid müüa.

Tiina-Mireille sõnul on tema pärjad vastu võetud väga hästi ning inimesed ei ole olnud kitsid oma toetavate sõnade ja südantsoojendava tagasisidega. Nii nokitsebki Tiina-Mireille lauakaunistuste ning ukse- ja lauapärgade kallal, tehes seda oma põhitöö kõrvalt hobina. Eriti naudib ta just jõuluteemaliste seadete loomist.

Lauakaunistuste ning pärgade tegemine on üsna aeganõudev töö. Küll aga on aja möödudes ja harjutamise tulemusena vilumust üha enam juurde tulnud ning praeguseks valmib üks ehe eestimaine lauakaunistus umbes 40 minutiga. Pärja seadmiseks läheb aga veidi rohkem aega. “Pärjaga läheb mul hetkel kauem, nii umbes poolteist tundi, aga olen alles harjutamas ning usun, et aja möödudes ja pidevalt harjutades muutun palju kiiremaks,” kirjeldab Tiina-Mireille. Oma tooted valmistab Tiina-Mireille algusest lõpuni ise – alates materjali otsimisest kuni toote valmimiseni välja.

Suur boonus käsitööpärgade ja lauakaunistuste juures on see, et iga toode on unikaalne ja kordumatu. Võib juhtuda, et mõned nüansid on korduvad, just näiteks jõulutemaatika puhul, kuid lõpuks on iga loodud seade ainulaadne.

Oma tooteid müüb Tiina-Mireille peamiselt läbi Facebooki. Suurem müük saab Tiina-Mireilli sõnul alguse tavaliselt novembris, just enne jõuluperioodi algust. 

 

 

Märksõnad: eesti disain, eesti käsitöö, kodumaine, eesti turg, kodus valmistatud, eestimaine